Ukrainian children from East and West of Ukraine exchange wishes to support each other in difficult times of war. The project was initiated by the Belgian organization “Promote Ukraine” during Music for Life; it was further executed by the Dzherelo Rehabilitation Centre and Donbas SOS. The aim is to promote solidarity and tolerance among parts of Ukraine that were believed to be divided and to contribute to a better future of new generations 

Promote Ukraine and Music for life: results of the «hot week»

Promote Ukraine has joined the circuit of charitable events which usually hold Europe in it’s grip during Christmas time. For the first time Ukraine was on the “good goals” list of Music for life, a charity campaign of radio Studio Brussel and the King Baudouin Foundation. This yearly returning event, stretching the month of December, is one of the most popular charity events in Belgium.  Each year experts and listeners of the radio channel choose the organizations that can conduct charity events under the aegis of Music for life. The last week before Christmas is considered to be the hottest.

On the 19th of December – St.Nikolay day according the orthodox calendar – Promote Ukraine organized “Ukrainian party”. All the raised money will be donated to a charity organization in Ukraine, that will use the money to buy presents for children in military conflict region’s in the East of Ukraine.  

Our initiative was supported not only by Ukrainians in Belgium, but also by Belgians. With the evening Promote Ukraine wanted to attrack the attention of “local people” to the events in Eastern Ukraine. And we managed! As guests of the evening we were pleased to welcome Mark Demesmaeker, a Belgian MEP, Sophie De Vos, consul of the Belgian embassy in Kyiv, Mieke de Vreede, member of Belgian NGO Woman in Black, Galina Matyushina, a deputy of the City Council of Antwerp as well as Vakhtang Kipiani, a famous Ukrainian journalist! 

All the guests had a chance to try real Ukrainian “borsh”, sandwiches with “salo”, “seledka pod shuboy” and of course – Ukrainian national drinks. They also enjoyed a fashion-show with the demonstration of Ukrainian’s designers. Most of the pieces were earlier presented at the Lviv fashion week.  Designers donated the garments to us for the charitable sales. Irina Hapko and Andrey Senichak amused guests with national and rock songs. 

During the preparation of the event different national communities in Belgium supported us by placing the announcement of the event on their websites. We are sincerely grateful for this!

On 21 of December Promote Ukraine also participated in a charity Christmass market. It was organized by Barvinok, Plast, OUB, and Promote Ukraine as well as Mission of Ukraine to NATO.

During the Christmas charity campaign Promote Ukraine gathered around 1000 euro. Very soon we will publish a report about how this money was donated to charity organization in Ukraine!

Promote Ukraine та Music for life: підсумки «гарячого тижня»

У Різдвяну пору 2014 року організація Promote Ukraine долучилась до хвилі благодійних подій, які зазвичай у цей час охоплюють Європу. Уперше Україна була серед «добрих цілей» кампанії радіо Studio Brussel та Фонду короля Бодуена – Music for life. Це один із найвідоміших благочинних заходів у Бельгії. Щороку експерти та слухачі обирають організації, які можуть проводити акції задля збору коштів під егідою Music for life. До 24 грудня усі, хто бажав, міг влаштувати подію задля своєї організації, а останній тиждень перед Різдвом вважається найгарячішим.

19 грудня у день Св. Миколая Promote Ukraine влаштувала «Українську вечірку», усі виручені кошти від якої, підуть на подарунки дітям із регіонів військового конфлікту на Сході України. 

Цю мету готові були підтримати не тільки українці у Бельгії, а також самі бельгійці. Promote Ukraine планувала зробити захід інтернаціональним аби привернути увагу «корінних мешканців» до подій, що відбуваються на Сході. І це вдалося! Ми були раді дізнатися, що бельгійці також небайдужі до подій в Україні. Серед інших, на вечір завітали Європейський парламентар Марк Демесмекер, консул Бельгійського посольства в Києві Софі де Вос, член бельгійської організації «Жінки у чорному» Міке де Фреде, депутат Міської Ради Антверпена Галіна Мутишина, а також відомий український журналіст – Вахтанг Кіпіані.     

Усі гості мали нагоду скоштувати справжній український борщ, канапки із салом, оселедець під шубою та звісно ж національні українські напої. Вони також могли насолодитись «фешн-шоу» із демонстрацією одягу українських дизайнерів. Більша частина моделей була представлена на Львівському тижні моди. Дизайнери за ініціативи журналу Boom Plus TV надали їх Promote Ukraine із метою благочинного продажу. Також гостей розважали українськими національними та рок-співами – Ірина Хапко та Андрій Сеничак.

Під час підготовки до заходу нас підтримали різні національні громади Бельгії – словенців, поляків, росіян та інші які розмістили анонс події на свої[ сайтах, за що ми щиро вдячні!

21 грудня Promote Ukraine взяла участь в благочинному ярмарку. Його організатували «Барвінок», «Пласт», Організація Українок Бельгії та місія України при НАТО.     

Усього за час кампанії Promote Ukraine зібрала близько тисячі євро. Вже найближчим часом ми звітуємо про передачу коштів українським волонтерам!

Діти із Заходу та Сходу почнуть листування

 Українська організація у Бельгії Promote Ukraine разом із Львівським реабілітаційним центром «Джерело» та організацією «Донбас СОС» ініціює акцію, яка має сприяти зближенню двох регіонів. І саме діти зіграють тут головну роль! Акція “Побажання від діток Заходу діткам зі Сходу України” передбачає, що «Джерело» організує збір листів від дітей у різних школах Львова. А «Донбас СОС» попросить написати листи-відповіді дітей, які мешкають на Донбасі, маленьким львів’янам. Що ж буде у цих листах – знають лише самі автори! Усього буде відправлено близько 1000 послань. До листівки кожна дитина зі Сходу отримає “Особливий зошит”, що виготовлений на замовлення реабілітаційного центру “Джерело”.

Особливість цієї акції у тому, що вона має сприяти розумінню та співчуттю, які ґрунтуються не на позиціях дорослих та реаліях сьогодення, а на суто дитячій природній безпосередності. Ми віримо, що маленькі українці можуть підтримати один одного лише на своїй суто дитячій мові.

Листівки із Заходу на СхідPosted on 16.04.2015 by Anton Gorodetsky in Загальне // 0 Comments

“Дорогий ровеснику зі Сходу!

Пишу тобі для того, щоб підтримати тебе і вибачитися. Вибачитися за те, що сплю в теплій хаті, маю вдосталь їжі. Вибачитися за те, що не чую свист куль, вибухів снарядів…”

Це – частина листу від шістнадцятирічної дівчини зі Львова. Завершується акція «Листівки із Заходу на Схід», в рамках якої був написаний він та багато інших таких листів.  Протягом декількох місяців люди з різних міст та навіть з різних країн об’єдналися з єдиною метою – налагодити діалог між дітьми Заходу та Сходу, подарувати та привнести трошки щирості, співпереживання й добрих побажань у дитинство, в яке зараз втрутилась війна.

Благодійний ярмарок у м. Атверпен, Бельгія. Фото Promote Ukraine

Нагадаємо, як все починалося: у грудні 2014 року українcька організація у Бельгії “Promote Ukraine” провела благодійний показ мод та благодійний ярмарок в бельгійському місті Антверпен, в рамках проекту Музика заради Життя.  Отримані в рамках проекту кошти були відправлені в Україну для закупівлі спеціальних зошитів та друку листівок, якими згодом обмінювалися діти Заходу і Сходу України.

За допомоги львівського дитячого реабілітаційного центру «Джерело» сотні дітей зі Львова підписали листівки з щирими побажаннями миру та добра своїм ровесникам з Донбасу. Деякі з підписаних були настільки зворушливі, що викликали сльози на очах та особливо залишились в пам’яті. І таких листів було дуже багато.

Репортаж акції у Львові можна переглянути, натиснувши тут.

Близько тисячі листівок та зошитів були відправлені Донбас SOS в школи Краматорська та Слов’янська. Завдяки нашим партнерам з Краматорської ГО «Країна вільних людей» школярі-переселенці Краматорську отримали ці паперові побажання та подарунки й написали вітання у відповідь. В Акції приймали участь 11 шкіл Краматорська: Краматорська українська гімназія; Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, №6, №28, №3, №4, №8, №35, №31, №25, №10.

Вони підписали близько 1000 листівок.

Крім Листівок діти Заходу намалювали для діток Сходу близько 300 малюнків, котрі були надіслані волонтерами Донбас SOS до міста Слов’янська. У відповідь маленькі переселенці чотирьох Центрів переселенців, а також учні кількох шкіл теж створили малюнки. Одна зі шкіл міста Краматорська навіть передала в  подарунок 100 календариків із зображенням міста.

Переглядаючи Листівки, волонтери Донбас SOS упевнилися, що це не просто взаємна відповідь на добрі слова, це також крик душі, це бажання миру, щира подяка людям за їх підтримку, це бажання спілкування та порозуміння.

Крім того діти намалювали багато малюнків, а одна зі шкіл міста Краматорська навіть передала в  подарунок 100 календариків із зображенням міста.

Наразі листівки-відповіді прямують назад до Львова, де діти щиро хвилюються та дуже очікують відповідь від своїх ровесників з іншої частини країни.

 
 

Proof of transfer of the donation funds collected during Music for Life in Antwerp to Dzherelo – 899,73 Eur

Изображение

 

Довідка:

Promote Ukraine –бельгійська неурядова організація, яка працює на користь громадянського суспільства в Україні. Її головна мета – відкривати Україну та українців для іноземної аудиторії. Організація ініціює та підтримує різноманітні промо-заходи: фестивалі, шоу, концерти і т.ін., де присутній український елемент. Окрім цього Promote Ukraine робить вклад у розвиток інформаційного суспільства, ми організуємо дебати, круглі столи та конференції. Ми також регулярно публікуємо на нашому сайті огляди преси та події із життя українців за кордоном. Заради спільної мети Promote Ukraine співпрацює із іншими українськими організаціями, які функціонують як на національному рівні, так і закордоном. Інша мета нашої організації –допомогти людям, які цього потребують в Україні, тому більшість наших заходів мають доброчинну мету.
Контакт info at promoteukraine . org 

«Джерело» – благодійна установа “Навчально-реабілітаційний центр “Джерело” заснований в 1993 році дляреабілітації та соціальної адаптації дітей з церебральнимпаралічем, розумовою неповносправністю та іншимипорушеннями психомоторного розвитку. Детальніше:  http://www.dzherelocentre.org.ua/ Контакти: dzherelocentre@gmail.com.

Донбас СОС – громадська організація, що займається координацією допомоги мирним громадянам, які перебувають в зоні проведення АТО, а також внутрішньо переміщеним особам через загальнонаціональну гарячу лінію 0 800 30 911 0. Детальніше: http://donbasssos.org/  Контактиinfo@donbasssos.org

Web
Analytics