Європейський Союз подолав опір кількох держав-членів й домовився про санкції проти Росії, які увійдуть до шостого пакета. Зокрема, він передбачає запровадження нафтового ембарго проти РФ. Про це повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель.
Він наголосив, що рішення ухвалене консенсусом, тобто об’єднало всі держави Євросоюзу.
«Ми хочемо зупинити російську машину війни, зупинити фінансування російської агресії за допомогою тиску на Кремль, і сьогодні Європейська рада погодила шостий пакет санкцій, який включатиме також заборону на імпорт нафти з РФ із тимчасовим винятком для трубопровідних постачань», – повідомив Мішель.
За його словами, навіть у такому вигляді нафтове ембарго буде болючим для РФ, бо «відразу зачепить 75% російського нафтового експорту в Європу та 90% – до кінця року».
Водночас президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зауважила, що частина ембарго не набуває чинності невідкладно.
«Рада ЄС тепер зобов’язана фіналізувати рішення, яке зупинить 90% російського нафтового експорту до ЄС до кінця року. І ми невдовзі повернемося до питання 10 %, які лишилися», – уточнила вона.
Згідно з процедурами Євросоюзу, рішення саміту мають бути юридично впроваджені окремими рішеннями Ради ЄС, що деталізують процедуру набуття чинності.
Урсула фон дер Ляєн також поінформувала, що саміт ЄС ухвалив рішення про надання Україні термінової позики на суму 9 млрд євро для погашення невідкладних бюджетних потреб.
Як повідомляє Reuters, в Офісі Президента України останні санкції ЄС проти Росії вважають все ще недостатніми.
«Я б сказав, що це було занадто повільно, занадто пізно і точно недостатньо», – сказав у Мадриді заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.
Він також додав, що Україну не влаштовують темпи постачання зброї із Заходу.
Богдан Марусяк