Українські силові структури розглядають різні сценарії та посилюють реагування, зокрема на об’єктах критичної та газової інфраструктури через запуск «Північного потоку-2».
Про це заявив очільник Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков після навчань у Харківській області, у яких взяли участь підрозділи Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій і Державної прикордонної служби.
Міністр нагадав, що напередодні президент Росії Владімір Путін заявив про завершення будівництва першої нитки газопроводу «Північний потік-2».
«Газ усе ще транспортується нашим газопроводом і повинен транспортуватися деякий час далі, а потім, напевно, Путін захоче пустити газ в обхід України. Тому ми очікуємо… що будуть провокації, спроби терактів на нашій ділянці газопроводу і тоді скажуть: «Дивіться, бачите, ось тому пускаємо через «Північний потік-2». І таких ситуацій, інформації розвідорганів у нас достатньо, тому ми, виходячи з цього, переглядаємо різні сценарії та підсилюємо реагування», – зазначив міністр.
Напередодні секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що проєкт «Північний потік-2» є загрозою для не лише для України, а й для багатьох держав, які розуміють, що таке Російська Федерація.
«На сьогодні тривають дискусії – у США республіканці наполягають, щоб санкції були продовжені. На превеликий жаль, у нас на сьогодні немає прямої можливості впливати на ці процеси, але, повірте, усі наші дипломатичні співробітники долучені до цього процесу і роблять все необхідне, щоб все це припинити», – сказав секретар РНБО.
За його словами, на теренах Європи є потужні гравці, які зацікавлені у співпраці з Росією.
«Перш за все, це Німеччина і Франція, які є на сьогодні політичними та економічними партнерами Російської Федерації. І нам це дуже неприємно, бо саме ці країни у 2008 році відмовили у Плані дій щодо членства в НАТО Грузії та Україні, коли майже все було готове», – зазначив Данілов.
На його переконання, занепокоєння порушенням визначених у 1991 році кордонів країн – це надто мало в сучасному демократичному світі. Секретар РНБО України нагадав, що «занепокоєння» висловлювалось у 1937 та 1939 роках, і воно закінчилося початком Другої світової війни.
Богдан Марусяк