Станом на середу, 28 липня, уже 28 держав та міжнародних організацій підтвердили свою участь у саміті «Кримської платформи», який заплановано на серпень. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Це буде безпрецедентний міжнародний захід, ніколи така кількість держав не збиралася в Україні на рівні президентів, прем’єр-міністрів, голів парламентів і членів урядів», – зазначив очільник МЗС.
Він також зазначив, що Росія зараз намагається вмовити представників інших держав не брати участь у заході, однак Україна цьому протидіє.
За словами міністра, що вже майже узгоджена Кримська декларація. Це підсумковий документ саміту, який зафіксує принципово важливі для України положення. Участь у розробці декларації взяли й інші країни.
Кулеба зауважив, що саміт не буде «одноразовою» подією, тому після нього триватиме регулярна робота на багатьох рівнях. Зокрема, готується довгострокова концепція роботи платформи за п’ятьма пріоритетними напрямками:
- політика невизнання протиправної анексії Криму,
- санкції,
- безпека в Азово-Чорноморському регіоні,
- захист прав людини й дотримання міжнародного гуманітарного права,
- екологічні та економічні наслідки анексії.
Нагадаємо, що саміт заплановано провести в Києві 23 серпня 2021 року. Він покладе старт роботі Кримської платформи, там буде ухвалено короткий документ, у якому буде викладено бачення подальшої консолідації політики деокупації Криму.
Богдан Марусяк