Офіційний Київ наполягає на створенні окремого рахунку в ЄС, на який Росії будуть надходити кошти за газ і нафту. Потім ці гроші спрямують на відновлення економіки України та на репарації.
Про це розповіла член делегації України для участі в усних слуханнях Міжнародного суду ООН у Гаазі Лана Зеркаль.
«Ми займаємося тим, щоб створити прецедент у платежах і щоби закумулювати гроші, які зараз ідуть у Росію за газ і за нафту. Щоби ці гроші перестали надходити на російські рахунки, а були закумульовані на спеціальному рахунку в ЄС. Щоб Росія не отримувала їх, а ці гроші потім надходили в Україну на відновлення економіки України та на репарації. А також для того, щоби Російська Федерація була покарана і сплатила повною мірою за всі злочини, які вона чинить в Україні», – розповіла вона.
За словами Зеркаль, цей рахунок відкривається на підставі санкцій ЄС Європейськими державами, які зараз отримують від РФ енергоносії.
«Замість того, щоб надходити у РФ, а за підрахунками самих європейських держав, це майже мільярд доларів на місяць, ці кошти відкладаються на спеціальному рахунку і потім… із цих рахунків ця сума надходить до України», – додала вона.
Водночас, за даними європейського підрозділу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), станом на сьогодні кількість постраждалих в Україні від вторгнення Росії становить 18 млн осіб. Із них 6,7 млн – це внутрішньо переміщені особи.
«Близько 3 млн людей залишили країну. Ланцюжки постачань серйозно порушені. Багато дистриб’юторів не працюють, деякі запаси недоступні через військові операції, запаси ліків закінчуються, а лікарням складно надати допомогу всім хворим і пораненим», – наголошується в заяві організації.
ВООЗ зазначає, що координує з партнерами надання гуманітарної медичної допомоги і на території України, і на її кордонах, а також надання технічної підтримки та кадрового резерву.
Богдан Марусяк