Служба безпеки України (СБУ) у співпраці з іншими силовими органами розробляє план, як не допустити на територію держави потоку нелегальних мігрантів із Білорусі.
Про це заявив очільник Служби Іван Баканов. Він додав, що зараз ситуація на українсько-білоруському кордоні контрольована.
Водночас перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін наголосив, що наразі українські прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.
«Ситуація на кордоні повністю контролюється. Сусіди мають усвідомлювати, що українські кордони підготовлені до подібних провокацій. Уже прораховані ймовірні напрямки, якими можуть дістатися до України мігранти», – розповів він.
Єнін додав, зокрема, зараз ведеться інженерне облаштування кордону з сусідньою державою
Сьогодні, 11 листопада, глава МВС Денис Монастирський, а також очільник Держприкордонслужби Сергій Дейнека, голова Нацполіції Ігор Клименко та заступник голови Нацгвардії Юрій Лебідь вилетіли у північні області України, щоб перевірити готовність захисту українського кордону від штучно створеної міграційної кризи з боку Білорусі.
На сайті МВС повідомляється, що на напрямках потенційного руху незаконних мігрантів із сусідньої держави додатково розмістять 8,5 тис. військовослужбовців та поліцейських. Чергуватиме також авіація, зокрема 15 вертольотів, які забезпечать мобільність і в разі необхідності перекидатимуть нові сили на кордон.
Напередодні секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов різко відповів на «пропозицію» соціал-демократів Німеччини влаштувати прихисток нелегалів в Україні.
«У нас є пропозиція до соціал-демократів (Німеччини – ред.) узяти до себе додому по 2, по 3, по 5, скажімо, мігрантів. Якщо там є місце в Бундестазі, в кабінетах, нехай вони беруть їх до себе, і нехай вони там знаходяться. З якого переляку ми їх маємо брати до себе, якщо німці про них мають дбати?» – сказав Данілов.
Він зазначив, що дуже дивно чути від соціал-демократів вказівки українській владі.
Нагадаємо, що зараз триває міграційна криза на кордоні між Білоруссю та Польщею. Олександр Лукашенко пригрозив зупинити транзит вантажів і російського газу до Європи, якщо ЄС запровадить нові санкції проти Білорусі. У відповідь на це єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні заявив, що Євросоюз не дозволить себе залякувати, а в питаннях надходження газу треба максимально використовувати відносини з іншими постачальниками – державами Африки, Норвегією, Росією.
Богдан Марусяк