Дискусії стосовно першого перегляду програми stand by для України все ще тривають і наразі залишається низка питань, тому передбачити строки завершення перемовин поки важко. Усе залежатиме від прогресу в дискусіях щодо визначених програмою умов та зобов’язань.
Про це повідомив глава представництва Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман.
«На цьому етапі неможливо зробити будь-які передбачення щодо часу завершення перегляду. Це залежить від того, наскільки швидко буде досягнуто прогресу у розв’язанні питань», – сказав він.
Люнгман наголосив на важливості збереження проведених Національним банком України реформ і прогрес у зміцненні НБУ із захистом його від зайвого зовнішнього тиску, наявності чіткого плану скорочення фіскального дефіциту, відмови від контролю над цінами на газ і розв’язання питання довгострокової моделі електроенергетики країни, а також дотримання принципу доброчесності антикорупційних органів та судової системи.
Також він заявив, що Фонд хоче підтримати економічний розвиток і процвітання України.
«Ми продемонстрували це завдяки серії програм МВФ, які тривали постійно з початку 2014 року. І ми будемо продовжувати підтримувати належну економічну політику і трансформацію економіки», – заявив глава представництва МВФ в Україні.
Нагадаємо, що 13 лютого Люнгман повідомив про завершення роботи місії МВФ, що тривала з кінця минулого року, стосовно першого перегляду програми stand-by без рекомендації про надання другого траншу та необхідності додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України.
Згідно з даними українських ЗМІ, серед проблемних питань залишається, зокрема, ухвалення закону Про Вищу раду правосуддя і зняття побоювань МВФ щодо втручання в роботу Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Для позитивного результату необхідно також ухвалення вже внесених до Верховної Ради нових поправок до закону про Нацбанк і банки та відмова від обмеження цін, введених цієї зими на енергоринку, а також більша зрозумілість щодо бюджетних планів на 2022 рік і аудиту COVID-фонду.
Богдан Марусяк