За ексклюзивною  інформацією українських волонтерів, сьогодні в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій більше немає кому робити моніторинг проблем з в’язнями Криму і Донбасу, виявляти нових полонених, допомагати сім’ям заручників, вносити зміни до нормативних актів. Крім того, не буде працювати Міжвідомча комісія, будуть кинуті сам-на-сам раніше звільнені тощо.

Дмитро Вітов, Голова фонду у БО «МБФ «Надійний тил» розповів: «Я вже не знаю, до кого звернутися і в які двері стукати. Від сьогодні в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій не залишається жодної людини, яка займається військовополоненими, політв’язнями, цивільними заручниками окупантів та звільненими з полону. Всі співробітники або звільнилися, або були звільнені, або перейшли до інших департаментів».

Наразі оцінки, скільки українських громадян залишаються в ув’язненні на території РФ чи анексованого Криму з політичних мотивів, чи перебувають у полоні на території непідконтрольних Києву районів Донецької та Луганської областей, різняться. Однак тільки у Росії їх більше 100 чоловік.

Promote Ukraine вже писав про проблеми полонених та зниклих безвісти на окупованих територіях. Так, 15 червня У Києві під Адміністрацією Президента у знак протесту проти бездіяльності влади, на асфальті лежали матері полонених та зниклих безвісти українців на окупованих територіях Донбасу, в анексованому Криму та  Росії. Тут проходила акція «Свободу українським полоненим», яка мала на меті привернути увагу до проблеми повернення та пошуку полонених на Донбасі, в Криму та Росії. Це була спроба звернути увагу на те, що уже два роки не працює Закон про статус зниклих безвісти, не ведуться пошуки та припинена діяльність робочої групи при Офісі Президента. Не менше запитань викликає і соціальний захист полонених та їхніх родин в Україні.

 

Наталя Толуб

Подібні новини

Всі Новини ›