Європейський Парламент має новий комітет – з питань іноземного втручання в усі демократичні процеси в ЄС, включаючи дезінформацію. Він розпочав роботу в середу 23.09, коли на установчому засіданні головою комітету обрали Рафаеля Глюксмана, французького депутата від фракції соціал-демократів.
Згідно з прес-релізом Європарламенту, спеціальний комітет з питань іноземного втручання займатиметься, серед іншого, ретельним аналізом розслідувань, які показали, що ключові виборчі правила було порушено або не виконано. Комітет визначитиме можливі сфери, які потребують законодавчих та незаконодавчих дій щодо платформ соціальних медіа, пропонуватиме скоординовані дії на рівні ЄС для боротьби з гібридними загрозами та протидіятиме інформаційним кампаніям та стратегічному спілкуванню третіх країн, які цілеспрямовано завдають шкоди ЄС.
«Створення спеціального комітету – це сигнал, дуже чіткий сигнал, що надсилається всім іноземним державам, які намагаються втрутитися в європейський демократичний процес. Ера європейської наївності закінчилася. І нам потрібно зараз оцінити рівень загрози дезінформаційних кампаній, гібридних атак, що фінансуються політичною партією, чи політичних кампаній. І тоді, коли ми винесемо цей загальний діагноз, нам потрібно запропонувати інструменти для дії та захисту нашої демократій», – заявив Глюксманн журналістам після свого обрання.
Його заяву можна подивитися тут.
Перше робоче засідання комітету відбудеться у четвер 24.09. До складу комітету входять 33 члени, серед яких декілька проукраїнських євродепутатів: Сандра Калніете (Латвія, фракція Європейської Народної Партії), Віола фон Крамон-Таубадель (Німеччина, фракція «Зелених») та Петрас Ауштрявічус (Литва, фракція «Оновити Європу»).
Комітет підсумує свої висновки у звіті, який буде ухвалено наприкінці його однорічного мандату.