Мін`юст продовжує приголомшувати українців: міністр юстиції Денис Малюська запропонував дарувати чиновникам і політикам сертифікати на користування платними камерами підвищеного комфорту в вітчизняних слідчих ізоляторах. Ще раніше суспільство дізналося про живі аукціони: виявилося, що Мін’юст конфіскує у громадян їхніх домашніх вихованців за борги і продає їх. У відомства знайшлося багато живих лотів, крім собак є навіть корови, кури та індики. Більше того, на торги планують виставити лот з трьома левами – Річчі, Вітольдом, Багірою і п’ятьма ведмедями – Балу, Машою, Анню, Потапом і  Тимошею.

Реакція суспільства на такі «новшества» була, м’яко кажучи, різко негативною. Зоозахисники влаштували міністру «коридор ганьби», а власники домашніх тварин були обурені поповненням державного бюджету за рахунок продажу домашніх улюбленців. Натомість  платні камери в СІЗО українці запропонували, в першу чергу, виділяти не  можновладцям, а звичайним громадянам, чиї права грубо порушуються у місцях обмеження волі. Promote Ukraine зібрав різні думки експертів.

 

Vladislav Bovsunovskiy expertВладислав Бовсуновський, голова підрозділу у «Всеукраїнському комітеті народного контролю»

Платні камери в СІЗО – це трагедія. Кожного українця, який читав Конституцію, вірить в правову державу, презумпцію невинуватості та інші декларовані цінності. Справа в тому, що арештанти  не отримали вирок. Їхня вина не доведена, тільки обмежена свобода. Але обмеження свободи не означає позбавлення всіх прав, особливо права на життя і здоров’я.

Таргани, антисанітарія, грибок, сон по черзі – в СІЗО нічого не змінилося з кінця 80-х років. Довгий час суспільству говорили, що це через бідність, мовляв, немає у держави грошей на ремонт. А тут раптом виявилося що є. Ось тільки для простих смертних умови будуть пекельними, а для тих, хто заплатив – на рівні готелю.

І рекламує це нерівність …. міністр юстиції. Юстиції! Я думав, що його повинно турбувати питання того, що люди в СІЗО без вироку сидять роками; що свідомо прокуратура затягує процеси, в яких прокурор програє справу. Замість цього міністр придумав бізнес. Дуже цинічно.

 

Oleksandr Talamanchuk expertОлександр Таламанчук, адвокат

Можливо, заяви подібного роду Денис Малюська сприймає як початок хрестового походу на відьом та інших корупціонерів, адже анонсує наявність подарункових сертифікатів як абсолютний креатив і ексклюзив діючої влади. Ось тільки ні одна країна в світі собі не дозволяє так гордовито глумитися над правами людини. По-перше, Україна на рівні уряду визнала, що перебування в СІЗО насправді не відповідає навіть мінімальним правам людини. Інакше до чого така популярність у камер покращеного змісту?

По-друге, є обґрунтовані побоювання, що за цим всім підуть не самі адекватні кроки з боку правоохоронних органів. Тому сертифікати будуть у добровільно-примусовому порядку даруватися представниками відомства Арсена Авакова (міністра внутрішніх справ – від ред.). А ось кому – велике питання.

 

Oleksandr Chistyakov expertОлександр Чистяков, незалежний експерт

Невже ми в 21 столітті при всіх заявах про гуманізацію суспільства рішенням чиновників відкинуті назад у середньовіччя? Я кажу про живі аукціони з продажу домашніх тварин.

Міністр юстиції коментуючи цю непорядну ситуацію змушений був визнати, що в українському законодавстві собака вважається річчю! На мою думку, сьогодні забирають за борги собаку, а завтра прийде черга інших членів сім’ї йти у рабство. Ці дії зводять нанівець, прийнятий з ініціативи громадськості, Закон про захист тварин від жорстокого поводження.

Більше того, продаж тварин за борги ніякого фінансового сенсу  не має. Ті суми, які були виручені, сміховинні і ніякого значення для бюджету не мають. Наприклад, на аукціоні продавали дівчинку породи піт-бультер’єр за стартовою ціною 112,5 гривень. Також на торги була виставлена східноєвропейська вівчарка. Її стартова ціна  склала 1300 грн.

 

Dmytro Revun expertДмитро Ревун, заступник начальника відділу ювенальної превенції в Одесі

Думаю, що Мін’юст повинен займатися, в першу чергу, завданнями, які передбачені в Положенні цього міністерства, адже рішення правових питань прямо впливає на наше життя. В Україні достатньо проблем з юстицією, зокрема, в сфері пробації (головна мета її діяльності полягає в захисті суспільства, попередженні повторних злочинів, сприянні реінтеграції правопорушника в суспільство – від ред.). І пріоритетом у роботі вітчизняної правової системи повинні бути не сертифікати на поліпшені камери СІЗО, а кроки щодо забезпечення і формування державної політики в сфері примусового виконання покарань. Потрібно не забувати, що основним завданням Мін’юсту є розробка проектів законів та інших нормативно-правових актів за якими має існувати наше суспільство.

 

Наталя Толуб

Всі Новини ›