Виходячи з міжнародного досвіду, очищення території України від вибухонебезпечних предметів може тривати протягом 5-10 років. Про це під час брифінгу заявив начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Олег Бондар.
«Росіяни застосовують дистанційні системи мінування, встановлюють некеровані мінні загородження на території населених пунктів і залишають після себе велику кількість особливо небезпечних спеціально встановлених вибухових пристроїв», – заявив чиновник.
За його словами, такі міни та боєприпаси виявлялися на територіях Київської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької і Луганської областей.
«Загальна кількість різноманітних мін, касетних елементів та спеціально встановлених вибухових пристроїв становить близько 10% від усіх виявлених і знешкоджених вибухонебезпечних предметів», – додав Бондар.
Він також повідомив, що на постійній основі проводиться інформаційна роз’яснювальна робота з громадянами з метою убезпечення цивільного населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Протягом минулої доби піротехнічні підрозділи ДСНС виявили, вилучили та знешкодили 1,595 тис. вибухонебезпечних предметів, зокрема 5 авіаційних бомб.
Найчастіше піротехніки працювали в Харківській, Київській, Миколаївській, Черкаській, Чернігівській і Сумській областях.
Усього з початку широкомасштабного військового вторгнення РФ знешкоджено 104 тис. 271 вибухонебезпечний предмет та 593,4 кг вибухової речовини, зокрема 1,972 авіаційні бомби.
Напередодні Латвія оголосила рішення відправити до України своїх фахівців-саперів для знешкодження боєприпасів, що не розірвалися. Офіційна Рига також закликала інші держави приєднатися до цієї ініціативи.
Богдан Марусяк