Російські хакери вели підривну діяльність і готували кібератаку, спрямовану на зрив Олімпійських ігор-2020, які мали пройти цього літа в Токіо. Відповідну заяву озвучило Міністерство закордонних справ Великої Британії.
У Національному центрі кібербезпеки Сполученого Королівства провели спільну операцію з американськими спеціалістами й дійшли висновку, що підрозділ 74455 російської військової розвідки Головного розвідувального управління здійснював «кіберрозвідку» проти чиновників і логістичних служб, які причетні до підготовки Ігор, а також проти спонсорів спортивного свята. Частина атак була спрямована на агентства, які розслідували вживання допінгу російськими спортсменами.
Активна діяльність російських хакерів велася до того моменту, коли через пандемію коронавірусу Олімпіада була перенесена на 2021 рік.
Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб, коментуючи цю справу, не уточнив, чи були атаки російських спецслужб успішними, але зауважив, що ця діяльність включала створення підроблених вебсайтів та онлайн-акаунтів, які видавали себе за ключових осіб для використання в майбутніх спробах злому.
«Дії ГРУ, спрямовані проти Олімпійських і Паралімпійських ігор, цинічні й нерозумні. Ми засуджуємо їх найрішучішим чином. Сполучене Королівство разом із партнерами продовжить працювати, щоб виявити і протидіяти майбутнім зловмисним кібератакам», – запевнив міністр.
Він додав, що заява МЗС була погоджена з міжнародними партнерами в рамках зусиль щодо «викликів і протидії» діям Росії в кіберпросторі. Очікується, що США виступлять з аналогічною заявою пізніше.
Наразі в Японії не коментують повідомлення про підготовку кібератак російськими спецслужбами. Генеральний секретар уряду Кацунобу Като заявив, що влада країни отримала повідомлення від британської сторони та «збирає інформацію й аналізує все, що стосується кіберпростору».
Водночас в оргкомітеті Олімпійських ігор заявили, що «на цифрові платформи, які належать оргкомітету, безперервно відбуваються атаки різного масштабу, але в останні роки не було шкоди, що могла б істотно вплинути на роботу».
Богдан Марусяк