Величезні втрати російських окупаційних сил в Україні як убитими, так і пораненими змушують РФ терміново шукати людські резерви.
Як повідомили в Головному розвідувальному управлінні Міністерства оборони України, зараз російські спецслужби проводять із білоруськими військовими «індивідуальні бесіди», намагаючись схилити їх до участі у війні проти України поза складом Збройних сил Білорусі.
«За виконання «спеціальних завдань» білорусам пропонується грошове забезпечення у розмірі 1000-1500 доларів на місяць. На додаток – пільгове навчання у російських військових вищих навчальних закладах (наприклад, рязанське повітрянодесантне командне училище)», – зазначили розвідники.
Такі випадки зафіксовані в підрозділах 103 повітрянодесантної дивізії ЗС Білорусі та Гомельській прикордонній групі. Однак серед білоруських військових відзначається дуже низький рівень мотивації щодо участі у бойових діях.
«Ті, хто дав згоду, виключаються зі списків особового складу своїх підрозділів для продовження служби не в лавах ЗС Білорусі», – додали в Міноборони.
Українські розвідники також повідомляють, що нині вище воєнно-політичне керівництво Білорусі сперечається щодо можливості участі війні проти України. Особовий склад, який відмовляється від участі у так званій «спеціальної операції», перевіряється на зв’язки з опозицією. Нелояльних до росії командирів замінюють.
Напередодні повідомлялося, що російські окупаційні війська проводять активну загальну мобілізацію на непідконтрольних Києву територіях Донецької та Луганської областей. При цьому вік призовників підвищили до 65 років, також мобілізують студентів, що вказує на серйозні проблеми з людськими резервами.
Місцеві жителі всіма доступними способами уникають мобілізації, оскільки розуміють, що російське командування використовує їх як «гарматне м’ясо», відправляючи попереду основних сил для виявлення вогневих позицій Збройних сил України.
Днями міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розповів про випадки здачі у полон цілих ворожих підрозділів разом із технікою – під гарантії безпеки.
Богдан Марусяк