Протягом найближчих двох місяців білоруські та російські військовослужбовці проведуть навчання поблизу кордону Білорусі з Україною. Маневри пройдуть у два етапи. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на слова самопроголошеного «президента» Білорусі Олександра Лукашенка.
«Ми домовилися з президентом Путіним, що ми найближчим часом повинні разом провести навчання на південних кордонах, білорусько-українському кордоні… Поки ми ще плани ці верстаємо», – сказав Лукашенко.
Він додав, що перший етап точно проведуть узимку.
Напередодні пресслужба Міністерства оборони Російської Федерації повідомила, що на полігонах Південного військового округу, який межує з Україною, розпочали навчання понад 10 тисяч військовослужбовців армії РФ.
Зазначається, що бойове злагодження підрозділів організовано більш ніж на 30 загальновійськових полігонах.
Водночас очільник МЗС РФ Сергєй Лавров на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ заявив, що обіцянки про членство в НАТО для України та Грузії – це гра з вогнем. Він також нагадав про події в Грузії у 2008 році.
«Рішення бухарестського саміту, що Україна і Грузія стануть членами НАТО – це міна в основу конструкції європейської безпеки. Один раз у серпні 2008 року вже рвонуло… Ті, хто завчено повторює бухарестські тези й каже, що в питанні розширення НАТО треті країни не мають права висловлювати свою позицію – ці люди грають із вогнем», – зазначив російський міністр.
Він наголосив, що перетворення країн-сусідів РФ на плацдарм протистояння з нею, розгортання сил НАТО у безпосередній близькості до стратегічно важливих для російської безпеки районів категорично неприйнятно.
До різких заяв долучився і прессекретар президента РФ Дмітрій Пєсков, який зазначив, що Кремль сприймає заяви Президента України Володимира Зеленського про намір повернути Крим, як пряму загрозу.
Тим часом міністр оборони США Ллойд Остін зауважив, що у випадку прямої агресії Росії проти України Сполучені Штати використають «найкращі методи» й діятимуть спільно з міжнародною спільнотою. При цьому глава Пентагону наголосив, що «у найкращому разі ми не побачимо вторгнення Радянського Союзу в Україну», маючи на увазі під колишнім СРСР Росію.
Богдан Марусяк