Кабмін заборонив на території України реєстрацію вакцин та інших лікарських препаратів для профілактики коронавірусу, які розроблені і виготовлені в Російській Федерації. Відповідний указ вже підписав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів від 8 лютого 2020 року, повідомляє урядовий портал.

«Реєстрація вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, під зобов’язання для екстреного медичного застосування, розроблення і/або виробництво яких здійснено в державі, визнаної Верховною Радою державою-агресором, забороняється», — йдеться в урядовій постанові.

Також зазначається, що поставка і перевірка вакцини інших виробників регулюються домовленостями, підписаними Україною в рамках механізму COVAX. Крім того, фахівці Державного експертного центру МОЗ будуть оцінювати користь вакцин і перевіряти матеріали на їх правдивість при державній реєстрації в Україні.

Нагадаємо, російську вакцину від коронавірусу «Супутник V» почали примусово випробовувати на бюджетниках в окупованому Криму. Працівникам бюджетних установ відкрито погрожують звільненням за відмову щепитися «Супутником». Крім того, росіяни хочуть завезти цей сумнівний препарат у підконтрольні армії РФ райони Донецької і Луганської областей.

Коли Владімір Путін заявив про створення першої у світі   вакцини від COVID-19  і те, що він її випробував на доньці, міжнародна спільнота скептично поставилася до новини.

Зокрема, у США помічниця президента США Келліан Когуей в ефірі Fox News  сказала, що російська вакцина не пройшла всіх необхідних випробувань. «Ми у США маємо шість потенційних вакцин на третій стадії розробки, а вони судячи з усього, навіть не дійшли до цього. У США і РФ різні стандарти щодо розробки вакцин. Зокрема, у США вони суворіші», – проінформувала Когуей.

У свою чергу, медичні експерти з ФРН теж висловили сумніви стосовно російської вакцини проти COVID-19. Наприклад, прессекретар МОЗ Німеччини заявив, що про якість, ефективність та безпечність російської вакцини нічого не відомо.  «Позитивний баланс користі та ризику для вакцини має бути продемонстрований, перш ніж її можна буде використовувати в широкому масштабі», – відзначив він.

 

Наталя Толуб

Всі Новини ›