Хакерські групи з Росії та Північної Кореї протягом останніх місяців неодноразово здійснювали кібератаки на фармацевтичні компанії, які розробляють вакцини від коронавірусу.
Про це повідомив віцепрезидент Microsoft Том Берт.
За його словами, зловмисники намагалися отримати доступ до інформації фармацевтичних компаній та облікових записів дослідників вакцин у Канаді, Франції, Індії, Південній Кореї та США.
Учасники угруповання Strontium (інші назви – Fancy Bear і APT28), яку пов’язують із Головним управлінням Генштабу Збройних сил Росії, діяли методом повного перебору паролів, а хакери з КНДР розсилали фішингові листи.
У Microsoft наголосили, що більшість атак вдалося успішно відбити. Усім фірмам повідомлено про загрозу, а постраждалим від успішних дій кіберзлочинців запропонована допомога.
Наразі назви компаній, щодо яких вчинялися кібератаки, не розкривають, проте уточнюється, що одна з постраждалих – організація, яка займається клінічними дослідженнями та бере участь у випробуваннях вакцини, а інша – розробник тесту на COVID-19. У багатьох з цих організацій підписані контракти з державними установами на постачання вакцини.
Публікацію цієї інформації в Microsoft приурочили до Третього Паризького форуму миру, де саме зараз обговорюються питання відновлення після пандемії коронавірусу.
Богдан Марусяк