Міністерство закордонних справ України привітало рішення Ради Європейського Союзу запровадити санкції проти восьми представників російської окупаційної адміністрації в Криму, дії яких підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
Зазначені в рішенні підсанкційні особи причетні до переслідувань кримських татар та інших грубих порушень норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованому українському півострові.
«Європейський Союз засвідчив принциповість своєї позиції щодо захисту прав людини та відданості подальшому впровадженню політики невизнання спроби анексії Криму з боку Російської Федерації», – проінформували українські дипломати.
Вони повідомили, що запровадження Радою ЄС нових обмежувальних заходів напередодні 23-го Саміту Україна-ЄС слугує черговим свідченням беззастережної підтримки Європейським Союзом України у її боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах. Це також підтверджує єдність України та Європейського Союзу у захисті прав людини і основоположних свобод, є кроком з втілення домовленостей установчого саміту Кримської платформи.
Дія обмежувальних заходів ЄС має тривати, допоки РФ не припинить тимчасову окупацію Криму та інші грубі порушення норм міжнародного права.
Україна продовжить працювати разом з ЄС задля розширення сфери застосування санкцій, зокрема активації нового Глобального правозахисного механізму санкцій ЄС до порушників прав людини в Криму.
Довідка:
Персональні санкції ЄС (замороження активів та обмеження права на в’їзд і пересування територією держав-членів ЄС) були вперше запроваджені 17 березня 2014 року рішенням Ради ЄС 2014/145/CFSP стосовно російських та українських посадовців, чиї дії поставили під загрозу територіальну цілісність і суверенітет України й призвели до їх підриву. Перший санкційний список включив 21 особу. У подальшому список розширювався за рахунок включення до нього додаткових фізичних, а також юридичних осіб і організацій, які сприяли підриву територіальної цілісності України. 11 жовтня 2021 року Рада ЄС ухвалила рішення, яким запровадила обмежувальні заходи щодо восьми представників правоохоронних та судових органів російської окупаційної адміністрації в Криму, причетних до підриву територіальної цілісності України, порушень норм міжнародного гуманітарного права і переслідувань кримських татар. Станом на жовтень 2021 року, режим персональних санкцій ЄС за дії, що підривають та загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, поширено на 185 фізичних та 48 юридичних осіб. Термін дії таких обмежувальних заходів Євросоюзу продовжується кожних півроку на 6 місяців відповідним рішенням Ради ЄС.
Наталя Толуб