Україна вітає ухвалення Радою ООН з прав людини резолюції «Співпраця з Україною та допомога їй у галузі прав людини».
Документ передбачає, що Рада ООН з прав людини впродовж наступних двох років продовжить розгляд ситуації з правами людини в Україні – на всій її території в межах міжнародно визнаних кордонів.
Розгляд відбуватиметься у рамках Інтерактивних діалогів з Верховним комісаром ООН з прав людини з особливим акцентом на тимчасово окуповані Російською Федерацією території нашої держави.
Згідно з резолюцією, Управління Верховного комісара ООН з прав людини також продовжить надавати Україні технічну допомогу в сфері прав людини.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відзначив це рішення та заявив: «Завдяки цій резолюції ми зберегли ще на два роки фокус уваги Ради ООН з прав людини до наслідків російської агресії проти України. Це частина системної роботи МЗС з донесення до світу правди про грубі порушення Російською Федерацією прав та основних свобод людини на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької і Луганської областей».
Співавторами документа разом з Україною стали 45 країн, серед яких країни ЄС, Австралія, Албанія, Велика Британія, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн, Ізраїль, Канада, Лівія, Молдова, Норвегія, Нова Зеландія, Північна Македонія, США, Туреччина, Чорногорія, Швейцарія, Японія.
Довідково: зазначена резолюція ініціюється делегацією України у Раді ООН з прав людини, починаючи з 2014 року. Цього року схвалено п’яту резолюцію, яка містить посилання на резолюції ГА ООН «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна», а також вітає співпрацю Уряду України з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини.
Наталя Толуб