Продаж найвищих посад у владі, чорнобильські пожежі, затримання російського шпигуна в Києві та обмін полоненими – теми стосовно України, які піднімали європейські змі минулого тижня.
Через два тижні після скандалу із плівками, на яких імовірно чутно голос брата Єрмака, на цей факт звернула увагу своїх читачів німецька газета Sueddeutsche Zeitung. У статті «Україна: добре оплачувані посади» автор пише, що з серпня до жовтня 2019 року брат Єрмака, який є «другою найвпливовішою людиною» в Україні, Денис Єрмак проводив переговори з зацікавленими особами про «продаж найвищих посад на залізниці, в митній і податковій службах чи міністерстві інфраструктури, а також призначення губернатора Тернопільської області за два-три мільйони доларів».
«Обмін полоненими у Східній Україні за посередництва Швейцарії» – похвалилася участю свого уряду у цій важливій події газета Blick. Саме посол Швейцарії Хайді Грау як спеціальний посланник Голови ОБСЄ в Україні і в тристоронній контактній групі вела переговори про обмін.
Написали німецькі, а також нідерландські медіа про пожежі в Чорнобилі. Німецька газета Stern повідомила про те, що організація «Лікарі світу за попередження ядерної війни» стурбована ситуацією з пожежами. Так, її співголова Алекс Розен назвав реакцію української влади «видаванням бажаного за дійсне». Організація припускає, що «мобілізовано» значну кількість радіоізотопів. Частинки, що відкладаються при вдиханні в організмі, можуть призвести до раку. «Як і в 1986 році, доля населення залежить від напрямку вітру», – підкреслили в організації. У посольстві Німеччини в Києві сказали, що дані вимірювань свідчать, що ситуація не є тривожною.
Алекс Розен назвав реакцію української влади (на пожежі в Чорнобилі) «видаванням бажаного за дійсне».
Голова комітету з охорони навколишнього середовища Бундестагу Сільвія Коттінг-Уль закликала німецький уряд допомогти. «Високі радіоактивні виміри в зоні відчуження більше не дозволяють вагатися. Федеральний уряд повинен негайно і всіма силами підтримувати важку роботу української пожежної служби», – сказала політик партії Зелених. Через 34 роки після вибуху на ЧАЕС «новій радіоактивній хмарі над Європою треба запобігти».
«Полювання Москви на чеченців-ворогів» та «Україна затримала шпигуна-кілера Кремля» – такі гучні заголовки газет Welt та Bild всередині квітня 2020.
Welt пише, що «ця операція – це успіх для українського апарату безпеки і знак світові: «Дивіться, Росія не боїться терору і вбивств». Якщо звинувачення підтвердяться, випадок ще раз покаже, як Москва переслідує чеченців-вигнанців – і як російські агенти також можуть будувати і реалізовувати свої плани в Європі», і додає: «Цей арешт може допомогти німецьким відповідним органам зрозуміти, як саме Росія планує свої вбивства».
Терористична мережа ФСБ має зв’язки в Німеччині, Франції та Хорватії – тих країнах, у яких, крім України, є особливо велика кількість «росіян-вигнанців», ворогів Кремля
Bild розкриває цю тему ще глибше, а автор Джуліан Репке не церемониться із висловлюваннями: «Очевидно, терористична мережа ФСБ має зв’язки в Німеччині, Франції та Хорватії – тих країнах, у яких, крім України, є особливо велика кількість «росіян-вигнанців», ворогів Кремля, тих, хто шукає притулку від помсти Путіна і по відношенню до кого постійно відбуваються (замахи на) вбивства.
За інформацією Bild, зокрема, Німеччина опинилася на перехресті російської мережі вбивств. У лютому офіцер ФСБ Єгоров та Шайтанов зустрілися в Гамбурзі, щоб обговорити останні деталі операції вбивства Осмаєва.
Український кремлівський шпигун Валерій Шайтанов неодноразово їздив до Німеччини, щоб зустрітись із своїми російськими кураторами, думаючи, що вони в безпеці. За інформацією Bild, західні спецслужби сприяли спостереженню за ними.
Написала про це затримання і швейцарська «Neue Zuercher Zeitung», щоправда, коротше, проте звернула увагу на те, що Шайтанов передавав Москві інформацію про «таємні операції проти сепаратистів, підтримуваних Кремлем у Східній Україні».
І наостанок, ресурс Euobserver повідомив, що стався витік приватної розмови: Тьєррі Боде, нідерландський депутат, який стоїть за референдумом про Договір про Асоціацію 2016 і який виступає проти ЄС і проти міграції, говорив про свої контакти з Росією зі своїми колегами по партії FvD у внутрішніх повідомленнях WhatsApp.
Огляд преси зробила Марта Барандій