В Україні розпочав роботу перший Міжнародний форум культурної дипломатії, організований Українським інститутом у співпраці з Міністерством закордонних справ.

Захід зібрав провідних фахівців із України, США, Великої Британії, Австрії, Чеської Республіки, Литви та Туреччини для обміну найкращими практиками, пошуку інклюзивних рішень для культурної дипломатії в часи глобальних криз і загроз. Серед ключових тем: найкращі практики культурної дипломатії; сприйняття України за кордоном; імідж держави та національна безпека; Україна в світовому рейтингу м’якої сили.

Відкриваючи форум, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зауважив, що в Україні сформована інституційна база культурної дипломатії на основі МЗС та Українського Інституту. Він відзначив, що в Україні вже виросло ціле покоління українських митців та арт-менеджерів, які готові займатися культурною дипломатією та вже втілюють успішні мистецькі колаборації за кордоном.

“У культурній дипломатії є два ключові пріоритети. По-перше, створення нових сенсів і наративів, які ми просуваємо щодо України у світі. По-друге, втілення нових яскравих проєктів, якими ми дивуємо світ і м’якою силою культури впливаємо на ставлення до України у різних країнах”, — зауважив дипломат.

Міністр підкреслив, що кожна країна має власну специфіку знань про Україну та ставлення до неї: “Мистецтво культурної дипломатії полягає в тому, щоб у межах загального просування України таргетувати окремі країни як особливі аудиторії із власним сприйняттям нашої держави”.

За словами Дмитра Кулеби, ефективна культурна дипломатія, як і зовнішня політика, потребує належного фінансування, і йдеться не лише про ресурси бюджету, а й про взаємовигідне партнерство з меценатами: “Потрібно розвивати формати співробітництва із бізнесом, експортерами, які зацікавлені у торгівлі на ринках конкретних країн. Ми є найкращими союзниками”.

 

Наталя Толуб

 

Всі Новини ›