Європейський Союз залишається ключовим партнером України у протидії агресії з боку Російської Федерації. Про це під час онлайн-брифінгу в рамках конференції керівників закордонних дипломатичних установ заявив посол України в ЄС Микола Точицький.
«Цього року ми отримали підтвердження того, що ЄС залишається нашим партнером номер один в умовах протистояння російській агресії. 7 грудня ЄС ухвалив новий санкційний режим за порушення прав людини, що дозволить вносити у санкційний список порушників з окупованого Росією Криму», – зазначив дипломат.
Він також повідомив, що зараз активно обговорюється питання призначення спеціального представника Євросоюзу з питань Криму, а в ЄС підтримують цілі «Кримської платформи». Водночас співпраця щодо Донбасу відбувається з акцентом на гуманітарних аспектах. Зокрема, на гуманітарні потреби мешканців окупованих територій було виділено 23 млн євро.
Крім того, за словами Точицького, під час 7-го засідання Ради асоціації, що заплановане на 11 лютого 2021 року, окрім угод про спільний авіапростір та промисловий «безвіз», можуть підписати Угоду INTERBUS про міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів автобусами та розширити правила Конвенції Пан-Євро-Мед.
«Що стосується угод… Можливе підписання угод АССА (Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів – ред.) про спільний авіаційний простір. Є ще доволі серйозна можливість підписати Угоду INTERBUS про міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів автобусами у європейському просторі, а також нові правила Пан-Євро-Мед (Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. – ред.) можуть бути розширені під час засідання», – сказав дипломат.
Він зауважив, що порядок денний засідання Ради асоціації буде доволі насиченим ще й через активне обговорення додатків і регуляцій, які можуть бути переглянуті у торговельній сфері.
Водночас, на думку Точицького, зараз Україна повинна врахувати рекомендації Венеціанської комісії щодо розв’язання конституційної кризи, інакше це негативно позначиться на стосунках з Європейським Союзом.
Богдан Марусяк