Оператор газопроводу «Північний потік-2» повідомив, що почалася процедура заповнення газом першої нитки цього газогону. Про це йдеться в заяві на сайті Nord Stream 2 AG.
«Нитка буде поступово наповнюватися газом, щоб досягти обсягу і тиску, необхідних для подальшого технічного тестування», – йдеться в заяві.
Також стало відомо, що 4 жовтня данське енергетичне агентство схвалило введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2», оскільки компанія-оператор виконала відповідні умови, зокрема щодо сертифікації.
Водночас німецьке Федеральне мережеве агентство попросило компанію Nord Stream 2 AG надати гарантії, що цей газопровід відповідає всім нормам Європейського Союзу. Запит був зроблений, оскільки неможливо виключити, що використання «Північного потоку-2» може розпочатися найближчим часом.
Віцепрем’єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина переконана, що процедура сертифікації російського газопроводу триватиме від 6 до 9 місяців.
«Ми вважаємо, що будь-які винятки для цього проєкту є абсолютно неприпустимими. Якщо ЄС бачить себе лідером на континенті і вважає, що він має право претендувати на організацію, яка підтримує демократичний розвиток за межами Євросоюзу», – наголосила вона.
Стефанішина додала, що Україна веде юридичну роботу щодо вступу до підготовки рішення про сертифікацію «Північного потоку-2». Усі лідери ЄС повинні брати участь не тільки у виробленні позиції, а також усвідомлювати, що «це – гібридна війна».
Напередодні представник Державного департаменту США Нед Прайс підтвердив, що Вашингтон не змінив своєї позиції в цьому питанні, виступає проти газопроводу «Північний потік-2» і вважає, що це «геополітичний проєкт Російської Федерації».
Нагадаємо, Україна продовжує наполягати на тому, що проєкт «Північний потік-2» є не економічним, а політичним. Російська Федерація уже використовує газове питання для тиску на Європу та розширення свого впливу.
Богдан Марусяк