Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило оператору газопроводу «Північний потік-2» компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проєкту з-під правил оновленої Газової директиви ЄС.
Це рішення ставить під сумнів економічну доцільність проєкту, оскільки створює додаткові труднощі в його реалізації.
Згідно з оновленою директивою, на трубопроводи, що проходять у морській економічній зоні країн ЄС, поширюються норми, які зобов’язують оператора резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників.
Представники України привітали це рішення Німеччини.
Маєм велику історичну перемогу у Берліні, у яку мало хто – крім нас – вірив.
…Україна, економічні та політичні інтереси якої – як відомо – безпосереднім чином і дуже суттєво заторкуються внаслідок спорудження цього газогону, мала з перших хвилин абсолютну довіру у те, що німецька держава забезпечить справедливий та неупереджений розгляд питання про можливе виключення NS2 з-попід регулювання ЄС.
Ми дуже вдячні нашим німецьким партнерам за проведені у міжчасі двосторонні консультації з енергетичних питань, у ході яких Україну було зайвий раз запевнено у тому, що ухвалені Бундестагом зміни в німецькому законодавстві у листопаді 2019 р. жодним чином не були і не могли бути спрямовані на те, щоб уможливити будь-які винятки для проєкту NS2.
Тож нинішнє рішення Bundesnetzagentur ми розглядаємо як свого роду тріумф у справедливому врахуванні інтересів як зацікавлених країн Євросоюзу, так і насамперед України як майбутньої держави-члена ЄС, яка надзвичайно цінує незмінну потужну підтримку і солідарність з боку офіційного Берліна.
Навіть якщо тепер долю Nord Stream2 вирішуватиме німецька Феміда, Україна надзвичайно вдячна Німеччині за проявлену солідарність!
Нині – фантастичне рішення для всіх тих, хто й досі сумнівається, що Україна переможе! Адже головне – вірити у перемогу і щодня вкалувати, наближаючи її.
І не треба вестися на численних провокаторів, у тч деяких доморощених «великих експертів по Німеччині», які ледь не щодня розповідають байки про те, що Меркель здасть Україну.
Не здасть! Ні канцлер, ні сучасні політичні еліти ФРН!
Лана Зеркаль, дипломат, радниця голови правління НАК «Нафтогаз України»
Уже офіційно 15 травня 2020 року Німецький регулятор відхилив запит Nord Stream 2 AG про звільнення частини «Північного потоку-2», що пролягає в німецьких суверенних водах від регулювання (відповідно до директиви).
Це рішення не «вб’є» остаточно цей проєкт, але створює додаткові ускладнення у його реалізації.
Зрозуміло, що наступним кроком NS2 буде намагання отримати виключення з під дії директиви, отже працюємо далі разом з партнерами задля протидії цьому.
Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України
Вітаю рішення Німеччини не виводити «Північний потік-2» з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Такі дії регулятора демонструють відданість єдиним правилам ЄС, незалежно від компанії чи країни. Зі своєї сторони, Україна та наша газотранспортна система залишаються надійним партнером Європи у питанні забезпечення транзиту енергоресурсів.
Нагадаємо, будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року після введення додаткових санкцій США. При цьому готовність проєкту зараз оцінюється на 94%.
Раніше в Росії пообіцяли добудувати й запустити «Північний потік 2» до кінця 2020 року.