Північноатлантичний Альянс створить новий космічний командний центр у Німеччині (авіабаза Рамштайн), завданням якого буде протидія загрозам супутниковій інфраструктурі.
Про це повідомляє видання Politico з посиланням на генсека Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберга.
«Деякі країни, зокрема Росія і Китай, розробляють протисупутникові системи, які можуть засліплювати, виводити з ладу або збивати супутники і створювати небезпечні уламки на орбіті… Ми повинні краще розуміти проблеми в космосі й нашу здатність їх вирішувати», – заявив Столтенберг.
Він додав, що створення відповідного підрозділу погодять під час зустрічі міністрів оборони НАТО.
Водночас німецькі ЗМІ повідомляють, що новий космічний центр буде в першу чергу займатися наглядом за космічним простором і збирати дані про можливі загрози, спрямовані проти супутників. Не виключено також, що в майбутньому ця структура перетвориться на командний пункт управління обороною.
Також зазначається, що відповідний крок НАТО свідчить про підвищену увагу до позаземних загроз. Наприкінці минулого року Альянс вирішив зробити космос однією зі сфер своєї військової діяльності поряд із повітряною, морською, наземною та кібернетичною.
Тим часом Столтенберг вчергове застеріг світових лідерів від спроб мілітаризації космосу: «Супутникові системи використовуються у світі в такому обсязі, який багатьом навіть важко собі уявити. Торгівля, прогнози погоди, мобільний зв’язок і банківські перекази – у всіх цих галузях ми покладаємося на супутники. Для НАТО космос також є важливою сферою, враховуючи наші можливості з навігації, збору розвідувальних даних, комунікації та відстеження запусків ракет».
Нагадаємо, у червні цього року в НАТО узгодили збалансований пакет політичних і військових заходів, зокрема посилення протиповітряної і протиракетної оборони.
Напередодні Міністр оборони США Марк Еспер заявив, що Росія разом із Китаєм є головними ворогами та ключовими суперниками його держави. Відтак через загрози з боку Москви Штатам потрібно посилювати військову присутність у східній Європі, зокрема в Болгарії, Румунії, Польщі, Естонії, Литві та Латвії.
Богдан Марусяк