Участь в установчому саміті Кримської платформи 23 серпня візьмуть представники 44 держав та організацій, із них – 14 глав держав, урядів та Європейського Союзу. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу.
«Оголошую повний склад учасників установчого саміту «Кримської платформи». Ви побачите, яка титанічна дипломатична робота була проведена за усі півтора року. Ми починали з одного документа на декілька сторінок, який описував концепцію «Кримської платформи». Безумовно, в останні дні можливі точкові зміни, але вони будуть незначними», – сказав очільник МЗС.
Зокрема, на рівні президентів будуть представлені Латвія, Литва, Естонія, Польща, Угорщина, Словаччина, Словенія, Молдова, Фінляндія. Також візьме участь президент Європейської Ради.
На рівні прем’єр-міністрів будуть представлені Румунія, Грузія, Хорватія, Швеція.
Швейцарія і Чехія будуть представлені на рівні глав парламентів. Від 14 держав приїдуть глави МЗС: Туреччина, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія, Бельгія, Австрія, Нідерланди, Люксембург, Ірландія, Данія, Болгарія, Чорногорія, Північна Македонія.
Від Британії та Португалії участь у саміті візьмуть міністри оборони. США представить міністр транспорту, Норвегію – держсекретар МЗС.
Європейську комісію представлятиме віцепрезидент Валдіс Домбровскіс, НАТО – заступник генсекретаря, Раду Європи представлятиме генсекретар, а ГУАМ буде представлений на рівні генсекретаря.
На рівні послів будуть представлені Нова Зеландія, Австралія, Кіпр, Канада, Мальта, Японія, Греція.
«Я хочу наголосити, що незалежно від рівня представленості ці країни стають засновниками Кримської платформи як держави», – наголосив Кулеба.
Він також зазначив, що Кримська платформа вже перевищила усі попередні міжнародні заходи України за кількістю представлених на її саміті делегацій високого рівня.
Нагадаємо, саміт Кримської платформи відбудеться в Києві 23 серпня. На ньому ухвалять меморандум, який буде відкритим для подальшого приєднання держав, що не змогли взяти участь в установчому саміті. У документі викладуть бачення подальшої консолідації політики деокупації Криму.
Богдан Марусяк