Україна вимагає від Ірану протягом тижня надати документальне підтвердження перебування під вартою шести осіб, яких підозрюють у збитті літака авіакомпанії МАУ в небі над Тегераном 8 січня 2020 року. Також офіційний Київ наполягає на наданні Іраном усієї необхідної інформації для повного й неупередженого розслідування цієї авіакатастрофи.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора України.
«Міжнародне право, зокрема, Монреальська конвенція, яку ратифікував Іран, зобов’язує об’єктивно розслідувати причини авіакатастрофи й надавати повну та неупереджену інформацію. Факт збиття цивільного літака і вбивство 176 пасажирів та членів екіпажу, які були громадянами України, Канади, Великобританії, Ірану, Афганістану та Швеції, не може бути державною військовою таємницею, чим постійно апелює Іран, пояснюючи ненадання інформації», – наголосив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.
Він висловив сподівання, що за результатами переговорів вже найближчим часом Україна отримає усю необхідну інформацію.
Крім того, за підсумками другого раунду перемовин між Україною та Іраном щодо катастрофи літака МАУ Тегеран зобов’язався відправити в Україну один із речових доказів – льотний планшет екіпажу, який українська пошукова група знайшла у перші дні після катастрофи.
За словами заступника міністра закордонних справ України Євгена Єніна, Іран налаштований якомога швидше відновити істину та справедливість у питанні збиття українського лайнера.
Нагадаємо, що під час переговорів сторони звірили документи, які за 10 місяців були направлені в рамках міжнародної правової допомоги. Як з’ясувалося, з січня 2020 року Офіс Генерального прокурора направив 5 запитів, однак отримав лише узагальнені відповіді на них. Один документ, який стосується 6 підозрюваних у збитті українського літака в Ірані, було проігноровано.
Богдан Марусяк