Завдання номер один, яке поставив Президент Володимир Зеленський для своєї дипломатичної команди — створення повітряного щита над Україною. Українські дипломати перебувають в постійному контакті з партнерами та активно працюють над зміцненням протиповітряної та протиракетної оборони нашої держави. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу для ЗМІ.
“Після варварського обстрілу 10 жовтня низка країн негайно відреагувала рішеннями про постачання додаткового обладнання та прискорення ухвалених раніше рішень. Німеччина прискорила передачу першого комплексу IRIS-T. Він негайно став на бойове чергування і вже захищає нашу землю і людей. Працює відмінно. Ми вдячні німецьким партнерам”, – зазначив міністр.
Він додав, що МЗС працює над забезпеченням стабільного постачання боєприпасів для протиповітряних сил: “У цьому контексті я особливо вдячний Нідерландам та моєму колезі Вопке Хукстрі. Нідерландська сторона почула наші заклики та вирішила оперативно надати додаткові боєприпаси для ППО”.
За словами глави МЗС України, все більше європейських урядів розуміють, що відповідь на російський ракетний терор має бути лише одна: показове та суттєве посилення підтримки України.
“Франція, Італія і низка інших європейських країн також ухвалили рішення про зміцнення протиповітряної оборони України. Ми також працюємо з американськими та іншими союзниками над прискоренням надання NASAMS та інших комплексів. Деякі рішення вже ухвалені, йдеться саме про терміни прибуття комплексів в Україну”, – наголосив Дмитро Кулеба.
Він підсумував, що підтримка України — це не благодійність: “Це найкраща інвестиція в європейську безпеку та безпеку партнерів. З їхньою підтримкою, Україна знешкодить російську терористичну загрозу для Європи та захистить стабільність та добробут кожної європейської родини, щоб європейським урядам не довелося це робити пізніше самим”.
Наталя Толуб