Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у засіданні глав дипломатії Центральноєвропейської п’ятірки на запрошення міністра закордонних та європейських справ Словаччини Івана Корчока.

Україна вперше долучилася до роботи регіонального формату взаємодії Австрії, Словаччини, Словенії, Угорщини та Чехії.

«Україну та Центральну Європу об‘єднує спільна історія та ідентичність. Між нами існують міцні політичні та економічні зв‘язки. Тому я не вагався, коли мені надійшла пропозиція взяти участь в цьому засіданні», – зазначив Дмитро Кулеба.

Глава української дипломатії запропонував три пріоритетні напрями взаємодії України та п‘яти країн Центральної Європи: вакцинація населення, безпечні подорожі громадян та підтримка бізнесу в умовах пандемії.

Він приділив особливу увагу питанню поліпшення мобільності громадян.

«COVID-19 паралізував рух громадян в Європі та світі загалом. Важливо, щоб ми об’єднали наші зусилля з метою відновлення безпечних міжнародних подорожей. Це не тільки поліпшить мобільність, але й зміцнить наші економіки», – наголосив Дмитро Кулеба.

Міністри обговорили можливість укладення угод щодо визнання сертифікатів вакцинації.

Співрозмовники приділили особливу увагу безпековій ситуації на тимчасово окупованих територіях України та концентрації збройних сил Російської Федерації поблизу українських кордонів.

Глава української дипломатії наголосив, що оголошене російською стороною відведення військ відбувається лише частково, і лише на напрямі тимчасово окупованого Криму. За його словами, значна кількість підрозділів та устаткування російської армії продовжує залишатися поблизу кордону України.

«Рішуча міжнародна підтримка України змусила РФ припинити брязкати зброєю. Водночас, загроза нових військових провокацій зберігається. Маємо подбати про додаткові заходи задля стримування Росії від подальших агресивних дій», – підкреслив Дмитро Кулеба.

У цьому контексті міністри закордонних справ обговорили кроки для зміцнення безпеки в Східній та Центральній Європі.

Дмитро Кулеба окремо розповів про національну стратегію деокупації Криму та започаткування роботи Кримської платформи. Він запросив центральноєвропейських партнерів взяти участь в її інавгураційному саміті в Києві 23 серпня.

 

Наталя Толуб

 

Всі Новини ›