А чи знаєте ви, що перша пісня у космосі була виконана українською мовою? Вона пролунала одночасно у космосі та на Землі – її співали космонавти Павло Попович і Сергій Корольов. Ще завдяки українським розробникам світ побачив літак з найбільшою вантажопідйомністю – Ан-225 «Мрія». А на Західній Україні стільки замків, що цю територію називають «українською долиною Луари». Натомість українська вишиванка давно підкорила світові подіуми та стала невід`ємною частиною гардеробу знаменитостей. Українки ж вважаються одними з найгарніших жінок у світі. Цей перелік можна продовжувати довго. Адже, в Україні чимало видатних особистостей, важливих винаходів, історичних місць та старовинних артефактів, якими країна відома на увесь світ. Promote Ukraine запитав у експертів чим пишаються українці.

Oleksandr Zakrinichniy expertОлександр Закриничний, правозахисник

Коли ми себе запитуємо чим Україна відома на весь світ, то, на мою думку, перше з чим вона буде асоціюватися – так це з нашими високопрофесійними спортсменами. Завдяки українським олімпійцям, футболістам, хокеїстам, боксерам та іншим спортивним зіркам світового масштабу ми здобули титул країни, яка готує світу найкращих спортсменів.

Почесне місце на п’єдесталі української популярності я б віддав нашій творчості, тобто поетам, письменникам, композиторам та художникам. Недаремно у переважній більшості освітніх закладів за кодоном вивчають творчість Т. Шевченка, І. Франка, О. Теліги, Г. Сковороди. Потрібно  відзначити, що в різних країнах світу полюбляють читати твори Л. Костенко, В. Шкляра, М. Матіоса, Є. Кононенка, А. Куркова, О. Забужко, С. Жадана. Ба більше, найпопулярніша обробка пісні «Щедрик», автором якої є М. Леонтович та яка ще має другу назву «Carol of the Bells», стала світовим різдвяним хітом.

Не варто забувати про неоціненні для всього світу винаходи та інновації Бориса Патона, а також інші конструкторські здобутки. До прикладу, завдяки українським розробникам світ побачив літак з найбільшою вантажопідйомністю – Ан-225 «Мрія».

Крім того, варто було б згадати першу у світі Конституцію Пилипа Орлика від 5 квітня 1710 р., найбільші у світі монастирі, які називаються Лаврами. А ще першу гасову лампу, яка була винайдена в Україні у 1853 р., та перший рамковий вулик, який використовували з 1814 р. До цього переліку можна додати події з історії України, що вплинули на світову історію.

Що відрізняє нас від інших націй? У кожної країни є свій код. До українського коду віднесено орнамент на рушниках, сорочках та інших побутових речах. Говорячи про нього, ми повинні розуміти, що український орнамент та мистецтво вишивки беруть всій початок ще з епохи неоліту, у далекому дохристиянському світі. Кожна вишивка, кожний виріб, по суті, показував своїми візерунками, як наші прабатьки своєю сакральною уявою бачили той світ, у якому жили. Ми ж як нащадки сьогодні можемо розвернути той рушник чи вишиванку і прочитати її як книгу. Адже саме в орнаментах є символи, які й до сьогодні несуть потужну енергетику тих часів та є особливими оберегами для українців, важливою частиною культурної спадщини.

Безумовно, головним ідентифікатором кожної нації є її мова. Мова –  це найміцніший соціальний сполучник. Для японця – японська мова, для німця – німецька, для українця – українська. Якщо країна втратила територію, втратила левову частку матеріальних речей, проте, якщо країна зберегла мову, все інше вона в змозі повернути. Доказом цього є процес становлення України.

Olena Martunyuk expertОлена Мартинюк, культурний оглядач

Україна – величезна країна в центрі Європи з багатою історією та довгою культурною традицією. Взяти тільки до прикладу Скіфську пектораль, унікальну прикрасу доби скіфів з чистого золота, яка зберігається у Музеї історичних коштовностей у Києві. Вона вважається найбільш важливою знахідкою XX століття. Лише, щоб побачити цей давній артефакт, варто приїхати в Україну!

Або ж візьмемо незвичайні методи оздоровлення, які практикують тільки у нас – це лікування пивом. Вживання нефільтрованого пива під наглядом лікаря підсилить імунітет, а пивні ванни покращать стан шкіри. А чи спали ви колись у будиночку на вуликах? Заспокійливі вібрації такої процедури знімуть тривогу у стресованих жителів мегаполісу.

Тим, хто цікавиться музикою, варто знати про етногурт «ДахаБраха», котрий сучасно виконує фольк мотиви. Вони гастролюють по всьому світу, а їхні виступи схожі на справжні перформанси. Цих артистів не сплутаєш ні з ким іншим. Можливо, тому квитки на їхні концерти у Парижі розкуплені на місяці вперед.

На Західній Україні стільки замків, що цю територію легко можна назвати «українською долиною Луари», а якщо заїхати до Львова, то місцевий гастрономічний колорит точно запам’ятається надовго. Локальні ресторатори використали аутентичні рецепти та місцевий сторітеллінг, завдяки яким заклади такі як «Криївка», «Гасова лямпа» та інші ви довго ще будете радити для відвідин усім.

А нещодавно Київ почали називати новим Берліном через те, що тут відбуваються найбільш круті рейвові вечірки у світі. Тут виступають найбільш відомі ді-джеї на планеті.

В останніх кілька років в Україні рекламу та серіали знімають найбільш впливові бренди у світі: Apple та Netflix. А ще у Києві навіть перекривали міст Патона, щоб зняти кліп американської співачки Майлі Сайрус. Чудові локації, професійні підрядники та помірні ціни приваблюють міжнародну креативну спільноту.

Україна відома і в сфері успішних стартапів. Саме тут придумали Preply – сервіс пошуку репетиторів, яким користуються у всьому світі. А ще додаток, який найбільш точно показує ймовірність дощу – Rain Viewer. Його розробив українець Олексій Щасливий.

Українцям точно є чим пишатися. Приємно, що причин стає все більше!

Olena Olishevska expertОлена Олішевська, голова правління CG «Center ECM»

В Україні власних сім чудес світу. Адже, в межах своїх кордонів ми маємо сім об’єктів Всесвітньої спадщини. Це собор Святої Софії XI ст. у Києві, стародавнє місто Херсонес та первісні букові ліси Карпат. Крім того, ансамбль історичного центру Львову, дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі та резиденція Буковинських та Далматинських митрополитів. А ще незвичайний транскордонний об’єкт науково-культурної спадщини – «Дуга Струве». Він об’єднує 10 країн: Білорусь, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Норвегія, Росія, Фінляндія, Швеція та Україна.

Українці подарували світу найталановитіших і митців. Серед них – Марія Примаченко, геніальна українська народна художниця без належної освіти. Її картинами захоплювався Пабло Пікассо. А твори з незмінним успіхом експонувалися на виставках в Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. До речі, 2009-й рік, за рішенням ЮНЕСКО, був визнаний роком Марії Примаченко.

Цікаві факти:

А чи знаєте ви, що перша пісня у космосі була українською? Вона пролунала одночасно в космосі та на Землі – її співали Павло Попович і Сергій Корольов. Сталося це 57 років тому, коли перший космонавт-українець Павло Попович виконав на орбіті «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю…».

Першим космонавтом незалежної України є Леонід Каденюк. Але історично першим українцем у космосі став саме Попович, який здійснив політ 12 серпня 1962 року. Він вирушив до зірок разом із чувашем Андріяном Ніколаєвим. Попович пілотував радянський космічний корабель «Восток-4», а Ніколаєв – «Восток-3». Між їхніми екіпажами був радіо- та відеозв’язок.

Вже у космосі Попович на прохання конструктора, українця Сергія Корольова, який спостерігав за астронавтами з Центру управління польотами, заспівав українську пісню «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю…». Саме Корольову космонавт присвятив свій виступ.

Зауважимо також, що українська мелодія звучала одночасно і в космосі, і на Землі – оскільки Корольов підспівував Поповичу в той момент по радіозв’язку.

 

Наталя Толуб

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі Новини ›