У ніч з 13 на 14 січня відбулася масштабна хакерська атака на сайти українських державних та регіональних органів влади.
Заступник голови Держспецзв’язку України Віктор Жора під час брифінгу повідомив, що загалом постраждало близько 70 сайтів. Це була найпотужніша кібератака на Україну за останні чотири роки.
При цьому державні реєстри внаслідок атаки не постраждали, а персональні дані громадян України не були скомпрометовані, їх витоку не відбулося. Контент сайтів так само не постраждав.
«Ми збираємо докази, аналізуємо log-файли для того, щоб зрозуміти весь маршрут реалізації цієї атаки. Щойно ми переконаємося, що у системі відсутні сторонні, що там немає шкідливого програмного коду, і ми зберемо всі необхідні докази, робота цих сайтів буде відновлена», – зазначив Жора.
У Держспецзв’язку поки що не готові сказати, хто відповідальний за кібератаку, але «перше інформаційне повідомлення про те, що здійснено атаку на наші державні сайти, були озвучені на інформаційних ресурсах сусідньої держави».
Українські кіберфахівці протягом сьогоднішнього дня зберуть доказову базу та почнуть аналіз файлів журналів.
Водночас глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель засудив кібератаки проти сайтів українських установ і заявив, що комітет Євросоюзу з питань політики та безпеки, а також кіберпідрозділи зустрінуться, щоб обговорити, як відреагувати на цей напад і допомогти Києву.
«Ми збираємося мобілізувати всі наші ресурси, щоб допомогти Україні впоратися із цією кібератакою. На жаль, ми знали, що це може статися», – зауважив Боррель. Він також додав, що не може нікого звинувачувати у цих протиправних діях, оскільки немає доказів, однак «можна уявити», хто за цим стоїть.
Богдан Марусяк