Нова доповідь “Мир в Україні 1: Європейська війна” брюссельського ананлітичного центру Міжнародна кризова група (МКГ), окреслює “необхідність” євралантичного співтовариства бути більш “гнучким” щодо Росії. Це перша із серії доповідей цього аналітичного центру про війну в Україні. Автори звіту рекомендують країнам ЄС “залучати Росію до дискусій, що стосуються питань європейської безпеки … Вони також повинні розглянути питання про коригування існуючого режиму санкцій, і передбачити скасування певних покарань, якщо Росія сприятиме реальному прогресу у напрямку миру”.
Наратив доповіді полягає в тому, що саме поведінка Заходу сприяла сприйняттю Кремля про те, що Росія не захищена, що і призвело до агресивної поведінки Росії, тому Захід повинен змінити свій підхід, щоб дозволити Росії змінити свій. У звіті створюється враження, що ми говоримо не про суверенну країну, а про переговорну фішку між Росією та Заходом, а Захід повинен враховувати волю Москви, яка полягає в утриманні російського впливу на Україну.
Слід зазначити, що Ольга Олікер, програмний директор МКГ з питань Європи та Центральної Азії, яка захищає звіт, також коментувала причетність України до імпічменту Трампа минулого вересня: “Українські лідери бачать дипломатичну та матеріальну підтримку США як найважливішу у своєму протистоянні з Росією, що ускладнює опір проханням Білого дому, Україна насправді залежить від американської допомоги та підтримки, і це робить її податливою до впливу, принаймні на папері”.
Інший аспект наративу доповіді полягає в тому, що санкції насправді не є ефективними, але в той же час у доповіді зазначається, що “Росію можна було б допустити до деяких ринків капіталу або обмежених технологій та послуг у нафтовій галузі в обмін на успіх Москви в тиску на своїх proxy, щоб забезпечити доступ до моніторингу та припинення вогню”.
Брюссельский ресурс Euractiv написав про цю доповідь у статті: “ЄС повинен розглянути” гнучкі “санкції Росії щодо України: звіт”. Проте автор цієї статті Влагішлав Макшімов звернувся за коментарем до одного з ключових депутатів Європарламенту з питань України Андрія Кубілюса, який очолює делегацію в Парламентській асамблеї Євронест. За словами депутата Європарламенту, “існує лише один і дуже чіткий спосіб розглянути скасування санкцій – якщо Росія припинить своє втручання та агресію проти України”.