Сенат Сполучених Штатів Америки уклав угоду про підтвердження близько трьох десятків кандидатів на посади послів і керівників у Державному департаменті, що передбачає з-поміж іншого ухвалення санкцій проти «Північного потоку-2».
Як повідомляє видання Politico, цими домовленостями покладено край тупиковій ситуації між республіканцем Тедом Крузом і лідером демократичної більшості Чаком Шумером. Круз гальмував затвердження Сенатом кандидатур на дипломатичні посади через рішення адміністрації Байдена скасувати санкції стосовно російського газопроводу.
За інформацією видання, Круз погодився розблокувати призначення 32 осіб за умови, що до 14 січня Сенат розгляне його законопроєкт про санкції проти «Північного потоку-2».
Водночас віцеканцлер Німеччини, федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек в інтерв’ю газеті FAZ заявив, що будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» було помилкою з геополітичної точки зору.
Політик нагадав, що, згідно з чинними законами, володіння мережею та компанією, яка здійснює її експлуатацію, мають перебувати у різних руках. Він також зауважив, що всі європейські країни, окрім Німеччини та Австрії, були завжди проти цього проєкту, а питання введення в експлуатацію газогону наразі залишається відкритим.
Нагадаємо, що США та їхні західні союзники вважають трубопровід загрозою енергетичній безпеці Європи. Однак Байден погодився на добудову «Північного потоку-2», щоби не псувати відносини з Німеччиною. Сенатор Круз звинуватив Байдена в тому, що він «кланяється» Москві.
Богдан Марусяк