Сформований із добровольчих батальйонів третій армійський корпус Російської Федерації не зможе суттєво змінити ситуацію на полі бою в Україні. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Експерти зазначають, що Росія перекине 3-й армійський корпус для відновлення наступальних операцій, можливо, на напрямку міста Донецьк і в південні райони України.
Деякі батальйони відправляють на передову одразу після скороченої підготовки.
Інститут передбачає, що росіяни мають намір за допомогою 3-го армійського корпусу посилити наступальні операції під Донецьком, де просування навколо Мар’їнки, Пісків та Авдіївки зупинилося.
Частини цього ж корпусу можуть розгорнути на південному напрямку, зокрема біля Херсона.
Однак ці нові підрозділи навряд чи зможуть створити ефективну бойову міць.
Особовий склад багатьох частин 3-го армійського корпусу недостатньо навчений чи дисциплінований, хоч і добре озброєний – мають нову зброю і техніку: БМП-3, танки Т-80БВМ, Т-90М, автомати Ак-12 тощо.
«Краще оснащення не обов’язково робить сили більш ефективними, якщо особовий склад не є добре навченим і дисциплінованим. Багато найманців не мають бойового досвіду. А отримані зображення свідчать, що вони фізично непридатні та старі», – зазначають в ISW.
Аналітики вважають, що нестача в Росії досвідчених молодших офіцерів також вплине на ефективність 3-го армійського корпусу.
Водночас розвідка Великої Британії вважає, що наказ президента РФ Владіміра Путіна про збільшення на 140 тисяч осіб чисельності російської армії навряд чи суттєво позначиться на спроможності воювати.
Наразі незрозуміло, як діятиме Росія: зробить це шляхом рекрутингу більшої кількості добровольців-контрактників або ж збільшить призов.
«У будь-якому разі, в умовах чинного законодавства цей наказ навряд чи суттєво допоможе РФ збільшити її бойові спроможності в Україні. Адже Росія втратила десятки тисяч військових, нових контрактників – мало, а призовники принаймні технічно не зобов’язані виконувати завдання за межами території РФ», – йдеться в повідомленні.
Як повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у Facebook, загальні бойові втрати противника з 24.02 по 28.08 орієнтовно склали:
- особового складу – ліквідовано близько 46 750 осіб,
- танків ‒ 1 942,
- бойових броньованих машин ‒ 4 257,
- артилерійських систем – 1 050,
- РСЗВ – 274,
- засобів ППО – 148,
- літаків – 234,
- гелікоптерів – 202,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 838,
- крилатих ракет – 196,
- кораблів/катерів – 15,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 3 171,
- спеціальної техніки – 99.
Богдан Марусяк